Küpsisevahetus 2011

Viimasel nädalal on metsikult kiire olnud ja ma ei ole jõudnudki rääkida küpsisevahetusest. Küpsised said küll õigeaegselt posti ja loodan, et need jõudsid ka kohale. Küpsisevahetuse idee pärineb Dagriselt, kes kogus soovijad  kokku ja jagas igaühele kolm nime, kellele siis pidi küpsetama 12 küpsist ja need enne 22. detsembriks kohale toimetama. Tavaliselt ma küpsiseid ei tee nii et algul ei teadnudki, milliseid küpsetada. Ei tahtnud ka lihtsalt kaerahelbeküpsiseid teha. Käisin vist kõik kokaraamatud kodus läbi ja surfasin ikka enne kõvasti internetis enne kui leidsin sellised, mis tundusid huvitavad ja maitsvad:P
Valituks osutusid Saveuri lehelt Neiman Marcuse küpsised. Väga maitsvad ja väga magusad küpsised, minu magusaisu rahuldus küll ühe küpsisega. Nende küpsiste tegemisel ei tasu šokolaadiga kokku hoida:)
Mina tegin küpsiseid Sillele, Keiule ja Elisale.
Mulle saadetud küpsised olid ka väga maitsvad, aitäh Merit, Kairi ja Jaanika!
Retsept siis selline:
4 plaaditäit küpsiseid

200 g võid
100 g suhkrut
200 g heledat muscavadot
1 tl vanilliekstrakti
2 muna
100 g hapukoort
270 g nisujahu
210 g kaerajahu( või pulbriks jahvatatud kaerahelbeid)
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl söögisoodat
1/2 tl soola
300 g tumeda šokolaadi nööpe( mina kasutasin Odense omasid)
100 g šokolaadi (nt. Milka piimašokolaad)
150 g metsapähkleid

Tee nii:
Eelkuumuta ahi 190 kraadini. Mikserda või ja suhkrud vahuks. Lisa vanilliekstrakt, munad ja hapukoor ja mikserda läbi. Lisa omavahel segatud kuivained ja mikserda läbi. Sega sisse ka šokolaadinööbid, riivitud šokolaad ja pähklid. Tee taignast umbes 3 cm läbimõõduga pallid ja pane küpsetuspaberile jättes pallide vahele vahed. Küpseta ahjs 12-14 min kuni nad on kuldsed aga seest veel pehmed. Pane restile jahtuma.


Labels: ,